Testy Škoda Auto,  Testy vozů

Laurin&Klement – Kodiaq pro náročné

Škoda Kodiaq je na českém trhu stálicí v TOP10 nejprodávanějších modelů. Od ledna do konce září se prodalo již 4.503 vozů. S tržním podílem 3,04% je aktuálně osmým vozem v tabulkách prodejnosti. To je vskutku velmi solidní výsledek, vezmeme-li v potaz, že nejdostupnější varianta startuje na částce 716.900 Kč (1,5 TSI 110 kW, 4×2). Dnes si naopak představíme nejdražší verzi, nepočítaje samostatně vedený Kodiaq RS Challenge, řeč tak je o výbavovém stupni Laurin&Klement.

Kodiaq je jedním ze tří vozů, jenž hrdě odkazují na své zakladatele, obdobě si můžete vybavit Octavii a Superba. Co přináší nejvyšší výbavový stupeň v případě mladoboleslavského SUV? Z pohledu výbavy se verze Laurin&Klement odráží od verze STYLE, k té pak přidává slušnou dávku výbavy.

laurin&klement kodiaqPři pohledu na exteriér vozu se verze Laurin&Klement rozpozná díky většímu množství chromu na masce chladiče. Dalším znakem je plaketa L&K na blatníku v klasickém uměleckém provedení písma. Velkou parádu pak dělají kola z lehké slitiny Sirius 7Jx19″ (antracitová, leštěná). Z pohledu designu jsou devatenácky odpovídající celkovým rozměrům karoserie. K dispozici jsou i o palec větší disky. Na zádi je pak jedinou odlišností chromová lišta.

I v případě interiéru jsou odlišnosti oproti ostatním výbavám spíše kosmetického rázu. Nejviditelnějším prvkem jsou tak speciální potahy sedadel s vyšitým logem Laurin&Klement. Přístrojová deska pak nabízí nový černý dekor Piano. K  dispozici jsou sportovní kryty pedálů, dekorativní prahové lišty vpředu či opěrka rukou s prošitím. Příjemným prvkem je virtuální kokpit s řadou grafických zobrazení a výbornou čitelností. Podstatné je, že L&K vychází z verze STYLE. Na palubě vozu se tak budete cítit opravdu komfortně. Stále je však možnost připlácet za řadu prvků, například Infotainment Columbus 9,2″ s navigací a digitální asistentkou Laura stojí 21.000 Kč. Panoramatické střešní okno je taktéž výbavou pouze na přání, připravit si tak musíte celkem 39.000 Kč. Pokud budete chtít třetí řadu sedadel, je nutné taktéž připlatit. Možnost sedmimístného interiéru vás přijde na dalších 23.300 Kč. Výbava Laurin&Klement tak neznamená, že máte vše již součástí výbavy. Škodovka nabízí opravdu nepřeberné množství příplatkových položek, které si jednoduše můžete nakonfigurovat.
motory kodiaq 2020

Z pohledu techniky se Kodiaq L&K orientuje pouze na jednotky spjaté s pohonem obou náprav. K dispozici je tak zážehová jednotka 2,0 TSI 140 kW DSG a dieselový dvoulitrový agregát ve dvou výkonech. Nejslabší jednotkou v nabídce je tak 110 kilowatt v podání dvoulitrového TDI. Tentýž agregát je pak k dispozici s maximálním výkonem 147 kilowatt, který tvoří výkonový vrchol nabídky. Vznětové jednotky jsou taktéž jako 2,0 TSI spjaty s automatickou dvouspojkovou převodovkou DSG o sedmi rychlostních stupních a pohonem 4×4. Od ledna do konce září se prodalo již 3.948 kusů modelu Kodiaq s pohonem obou náprav. Tyto prodejní čísla pak dělají z Kodiaqa nejprodávanější čtyřkolku na českém trhu, druhé místo náleží Superbu. Na třetím místě se pak umístil Hyundai Tuscon z Nošovic. Z pohledu cenové nabídky startuje výbavový stupeň L&K na částce od 1.142.900 Kč. V takovém případě máte k dispozici buď jednotku 2,0 TSI 140 kW či 2,0 TDI 110 kW. Nejdražším Kodiaqem se tak stává verze spjatá s dieselem 2,0 TDI o maximálním výkonu 147 kilowatt, jenž pořídíte od 1.202.900 Kč. Díky možnosti volit další komfortní výbavu, se ze seznamu příplatkových položek není problém atakovat hranici 1.300.000 Kč. Nemalá částka však znamená výbavou napěchovaný vůz se skvělým a výkonným dvoulitrovým agregátem, sedmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech čtyř kol.

Facebook Comments