Testy Volkswagen,  Testy vozů

Nový Volkswagen Tiguan – Prezentace

Nový Volkswagen Tiguan modelového roku 2021 jsme prozkoumali v sérii videí prezentující vzhled vozu, interiér a jeho praktickou stránku či jízdní vlastnosti. S dvoulitrovým TDI o výkonu 147 kilowatt spjatým se sedmistupňovým automatem DSG a pohonem všech kol jsme vyrazili i mimo zpevněné cesty. Průchodnost lehkým terénem je na poměry segmentu C-SUV dostačující, limitem jsou však průměrné nájezdové úhly. Dieselový agregát pracuje velmi kultivovaně. V průměru si řekl i s vyjížďkou do terénu o pěkných 7 litrů na sto kilometrů. Potěší jeho dostatečný výkon, jemný chod bez vibrací a skvělá souhra s automatickou převodovkou DSG. Pohon 4M připojující zadní nápravu v případě proklouznutí té přední nás potěšil i v náročnějších podmínkách mokrého sněhu, kde bez zaváhání dokázal přerozdělovat točivý moment na kola obou náprav.
V přiloženém videu se Tiguan prezentuje svými schopnostmi v lehkém terénu. Po celou dobu je zapnut režim pro jízdu v terénu, který pomáhá řidiči s trakcí a plynulým průjezdem přes překážky.

Po designové stránce se nový Tiguan přiblížil nové generaci Golfu. Změn oproti předchůdci není až tolik. Nejzásadnější je přítomnost inteligentních světlometů. Ty zaručují opravdu bezpečnou jízdu za jakýchkoliv světelných podmínek. Jak přední světlomety, tak zadní sdružené světlomety disponují dynamickými světlomety pro změnu směru jízdy. Celkový vzhled můžete posoudit na základě níže přiložené galerie či videa prezentující celkový vzhled a interiér.

V interiéru oceníte prvotřídní zpracování, kvalitní materiály a dokonalou ergonomii řidičovy zóny. K dispozici je bohatá výbava již od základního provedení. V našem případě nechybí automatická klimatizace, infotainment s dotykovou obrazovkou, vyhřívaná sedadla a volant, head-up displej a řada dalších komfortních pomocníků. Na palubě se tak budete cítit opravdu velmi komfortně a bezpečně.
Facebook Comments